Preddiplomski stručni studij - Upravni studij

O studiju

Preddiplomski stručni studij javne uprave se provodi s ciljem zadovoljavanja potreba tržišta rada za kadrovima u tijelima državne uprave, područne (regionalne) i lokalne samouprave, tijelima pravosuđa, pravnim osobama s javnim ovlastima, kao i u gospodarskim subjektima na prostoru Republike Hrvatske. U skladu sa svjetskim trendovima i načelima koja se odnose na poseban status, ali i potrebna znanja, vještine i kompetencije državnih i općenito javnih službenika, kontinuirano stručno obrazovati djelatnike javne uprave pokazuje se nužnim, s obzirom da je moderna, racionalna, učinkovita i ekonomična javna uprava nužna pretpostavka funkcioniranja svake državne, područne ili lokalne zajednice. Poseban razlog pokretanja ovoga studija ogleda se u namjeri pojedinih ministarstava i državnih ureda Vlade Republike Hrvatske da se stručni prvostupnici javne uprave zaposle na radna mjesta na kojima su trenutno zaposlene osobe sa srednjom stručnom spremom, a sve radi povećanja kvalitete, ali i poboljšanja učinkovitosti rada državne i javne uprave. Preddiplomski stručni studij javne uprave se provodi svake godine počevši od akademske godine 2005./2006.

Studijski program ovoga Studija odgovara općim i specifičnim potrebama za znanjem, vještinama i kompetencijama djelatnika u državnoj upravi, lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi te pravnim osobama koje imaju javne ovlasti ili obavljaju javnu službu, pripremajući ih tako na raznovrsne zadaće kojima u radnome okruženju trebaju odgovoriti. Po završetku programa, studenti stječu stručni naziv stručnog prvostupnika/stručne prvostupnice javne uprave (bacc. admin. publ.). Godišnja upisna kvota za ovaj program je 48 redovnih studenta sržavljana Europske unije te 50 izvanrednih studenata.

Ovaj program je često bio zanimljiv kao oblik „cjeloživotnog obrazovanja“ osobama koje su tražile prvo zaposlenje nakon završetka srednje škole, a koji su tada prepoznali potrebu za daljnjim obrazovanjem. Čitav niz radnika u javnoj upravi je upisao ovaj program s ciljem napretka u svom poslu i preuzimanja složenijih poslova. Studenti koji završe ovaj studij mogu nastaviti svoje obrazovanje na specijalističkom diplomskom stručnom studiju koji se provodi pri Pravnom fakultetu.

Izvadak iz studijskog programa

Izvedbeni nastavni plan

Satnice predavanja

Predmetno nastavni repozitorij

Ispitni rokovi

Upute i obrasci za izradu i prijavu seminarskih i završnih radova

end faq

Natječaj za dodjelu nagrade najuspješnijem studentu s invaliditetom

Na prijedlog Ureda za studente s invaliditetom Studentskog savjetovališnog centra Sveučilište u Rijeci raspisuje Natječaj za dodjelu nagrade najuspješnijem studentu s invaliditetom u 2017./2018. ak. god.

Najuspješnijem studentu dodjelit će se jednokratna novčana nagrada u iznosu od 1.000,00 kn.

Krajnji rok za podnošenje prijava na adresu: Sveučilišni savjetovališni centar, Ured za studente s invaliditetom, Radmile Matejčić 2, 51000 Rijeka, je srijeda, 22. studenog 2017. godine (datum poštanskog žiga).

Obavijest o plaćanju studija

Primjeri uplatnica

Obavijest za redovite studente I. godine studija

Obveza sistematskog pregleda