Kompetencije koje student stječe završetkom studija

Završetkom Studija stječu se specijalistička praktična znanja o kriminalističkom istraživanju kao složenoj djelatnosti prikupljanja podataka o kaznenom djelu, počinitelju i žrtvi i okolnostima pojava kaznenih djela. U osnovi, ta su produbljena i detaljna znanja u području prava i kriminalistike te operativna znanja iz doticajnih izvanpravnih područja, koja su neophodna u suvremenom kriminalističkom istraživanju, objedinjena i sustavno povezana u planiranu svrhovitu cjelinu usmjerenu zakonom utvrđenom cilju. Završetkom Studija student je osposobljen raditi na najsloženijim predmetima i komunicirati s drugim (domaćim i inozemnim) subjektima kriminalističkog istraživanja. Također može nastaviti istraživati u užem području. Program posebno ima u vidu potrebu dopunskog obrazovanja i osposobljavanja sudionika kriminalističkih istraživanja vodeći računa o reformama kaznenog zakonodavstva.

Završetkom Studija student stječe naziv Sveučilišni/a specijalist/ica kriminalističkog istraživanja – univ. spec. crim.