Održan prvi sastanak pravnih fakulteta u okviru mreže YUFE

Dana 14. siječnja 2020. godine na Sveučilištu u Maastrichtu održan je sastanak saveza sveučilišta Young Universities for the Future of Europe – YUFE. YUFE je savez koji uz potporu Europske unije smjera izgradnji europskog sveučilišta kroz integraciju članova saveza. Višednevni sastanak održan je na razini sveučilišta, pri čemu je Sveučilište u Rijeci predstavljala rektorica prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija. Paralelno s time održan je i jednodnevni sastanak predstavnika deset pravnih fakulteta unutar saveza sveučilišta YUFE. Na tom sastanku Pravni fakultet u Rijeci predstavljala je tročlana delegacija, dekanica prof. dr. sc. Vesna Crnić-Grotić i prodekanice izv. prof. dr. sc. Ivana Kunda i doc. dr. sc. Sandra Winkler. Sastanak pravnih fakulteta prva je inicijativa u savezu koja pokreće rad na osmišljavanju konkretnih oblika suradnje na razini mobilnosti studenata i nastavnika te znanstvenika. Više informacija o sudjelovanju Sveučilišta u Rijeci u YUFE mreži dostupno je ovdje.