Nova knjiga u izdanju Fakulteta

Krajem 2022. godine, u izdanju Pravnog fakulteta u Rijeci i u ediciji Centra za sportsko pravo, politike u sportu i sportsku diplomaciju Fakulteta izdana je još jedna knjiga. Najnovije izdanje nosi naziv Good Governance in the Employment Relations of Athletes in Olympic Sports in Europe: Understanding - Evaluating - Improving, u tiskanom i e-obliku. Riječ je o završnoj studiji analize radnopravnog i socijalnopravnog statusa sportašica i sportaša u olimpijskim sportovima u 29 država Europe (EU-27 + Norveška i UK) nastalom kao rezultat Erasmus + sport projekta naziva Understanding, Evaluating, and Improving Good Governance in the Employment Relations of Athletes in Olympic Sports in Europe – EMPLOYS. Autori su, uz izv. prof. dr. sc. Vanju Smokvinu, članovi projektnog tima: prof. dr. sc. Jürgen Mittag, Maximilian Seltmann i Lorenz Fiege (German Sport University Cologne, Njemačka), dr. sc. Leanne O'Leary (Edge Hill University, UK), dr. sc. Pawel Zembura (Institute for Sport Governance, Poljska), dr. sc. Luiz Haas i Thiago Santos (Universidade Europeia, Portugal). Partneri na projektu i suautori knjige su i Paulina Tomczyk koja predstavlja European Elite Athletes Association (EU Athletes) i prof. dr. sc. Manfred Laemmer te Sönke Schadwinkel koji predstavljaju European Olympics Academies.

Važnost obrađene teme i zaključaka s preporukama koje donosi predmetna knjiga prepoznala je i Međunarodna organizacija rada (ILO) koja se uključila u svojstvu partnera u novi Erasmus + projekt koji će započeti početkom 2023. godine.

Knjigu možete preuzeti na poveznici.