Mogućnost zapošljavanja i nastavak studija

Završetkom studija student će biti kvalificiran raditi na upravnim poslovima propisanim pravilnicima o sistematizaciji radnih mjesta u:

- tijelima državne uprave (ministarstvima, središnjim uredima Vlade RH, državnim upravnim organizacijama i uredima državne uprave u županijama),
- drugim državnim tijelima (pravosudnim tijelima, kaznenim tijelima, stručnoj službi Hrvatskog sabora, stručnoj službi Ureda predsjednika Republike Hrvatske, stručnoj službi i uredima Vlade Republike Hrvatske, stručnoj službi Ustavnog suda Republike Hrvatske, stručnoj službi pučkog pravobranitelja, pravobranitelja za djecu, pravobranitelja za ravnopravnost spolova, Državnom uredu za reviziju i sl.),
- tijelima jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave,
- agencijama, komisijama i odborima koje se osnivaju za obavljanje poslova središnje državne vlasti,
pravnim osobama s javnim ovlastima i pravnim osobama koje obavljaju javnu službu (ustanove, komunalna trgovačka društva i sl.), nevladinim organizacijama i sl.

Po završetku ovoga Studija student može nastaviti studij na Specijalističkom diplomskom stručnom studiju javne uprave ili drugom specijalističkom diplomskom stručnom studiju, a sukladno uvjetima upisa studijskog programa specijalističkog diplomskog stručnog studija koji upisuje. U Republici Hrvatskoj, pored Specijalističkog diplomskog stručnog studija javne uprave koji se izvodi na Pravnom fakultetu u Rijeci, specijalistički diplomski stručni studiji u ovome području izvode se još na Pravnom fakultetu u Zagrebu, Pravnom fakultetu u Splitu i Pravnom fakultetu u Osijeku.