Zbornik, volumen 36. broj 2, 2015.

Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci
Z b o r n i k
volumen 36 , br. 2, 2015.

SADRŽAJ

Članci:

Dragan Elijaš, Sandra Marković, Sanja Trgovac,
Povreda konvencijskog prava na mirno uživanje vlasništva (izvorni znanstveni rad)

Dunja Pastović,

Sloboda tiska i porotna sudbenost u Istri 1848./1849. (izvorni znanstveni rad)

Sandra Fabijanić Gagro, Lorena Poropat,
Uloga i aktivnosti tijela Ujedinjenih naroda u zaštiti djece u oružanim sukobima (pregledni znanstveni rad)

Vedad Gurda,
Osnovna obilježja zakonske i sudske politike primjene kazne maloljetničkog zatvora u Bosni i Hercegovini i uporednom krivičnom pravu i praksi (pregledni znanstveni rad)

Mario Jelušić, Duška Šarin,

Ustavnopravni aspekti određivanja naknade za potpuno izvlaštenje (pregledni znanstveni rad)