Održana Jean Monnet ljetna škola 2023

Od 5. do 7. rujna 2023. godine u okviru 7. Dana riječkog sportskog prava, politika u sportu i sportske diplomacije održana je Jean Monnet ljetna škola EU sportskog prava, politika i sportske diplomacije pod pokroviteljskom Ministarstva turizma i sporta RH te uz potporu Predstavništva Europske komisije u RH. Riječ je o akreditiranom programu cjeloživotnog učenja Sveučilišta u Rijeci s 4 ECTS boda s 22 sata predavanja iz područja sportskog prava EU-a, politika u sportu i sportske diplomacije. Ljetna škola održana je online načinom i okupila je 50ak polaznika iz cijelog svijeta.

Na ljetnoj školi su svoja predavanja održali prof. dr. Richard Parrish (Edge Hill University, UK); prof. dr. Stuart Murray (Bond University, Australija); prof. dr. Jurgen Mittag & Loren Fiege (German Sport University, Njemačka); izv. prof. dr. Vanja Smokvina (Pravni fakultet u Rijeci); dr. Andrea Cattaneo (Edge Hill University, UK); dr. Simon Rofe (Leeds University, UK); dr. Borja Garcia Garcia (Loughborough University, UK).

Ova se manifestacija održava i uz obilježavanje 50 godina pravnog studija u Rijeci te 50 godina našeg Sveučilišta. Partneri su Udruženje Sport&EU,  Centre de Droit et d'Economie du Sport iz Francuske te Edge Hill University iz UK-a.

Ljetna škola je održana u okviru aktivnosti Jean Monnet katedre za EU Sportsko pravo, politike i diplomaciju EU.

Program Jean Monnet Konferencije i ljetne škole