Održana treća Jean Monnet konferencija studenata prava, 11. 12. 2023.

U ponedjeljak 11. 12. 2023. godine Sveučilište u Rijeci, Pravni fakultet putem Centra za sportsko pravo, politike u sportu i sportsku diplomaciju i Jean Monnet Katedre za EU sportsko pravo, politike i sportsku diplomaciju u suradnji s Edge Hill University (UK) Centra za istraživanje sportskog prava i Jean Monnet Katedre za EU Sportsko pravo i politike organizirali su treću po redu međunarodnu konferenciju studenata sportskog prava, koja nosi i naziv Jean Monnet konferencije.

Želimo pohvaliti našu studenticu Ivu Josipović  koja je imala izlaganja pod naslovom Anti-discrimination Law and Sport, kao i naše dolazne Erasmus+ studente. Izlagali su braneći i boje našeg Fakulteta Ádila Carolina Magalhães s temom Sports Negligence i Mariana Mendes Ávila Costa s temom Sports Stadium Issues (obje s University in Porto, Portugal) te Nils Schmidt (Universität Siegen, Njemačka) s temom Sport and Criminal Law in Germany. Riječ je o studentima upisanim na kolegij EU Sports Law, Policy & Diplomacy na integriranom studiju prava.