Uspjeh naših studenata na SLAM Moot Court natjecanju

Ove godine Pravni fakultet u Rijeci sudjelovao je s dvije ekipe studenata na međunarodnom natjecanju simuliranog suđenja iz područja sportske arbitraže – SLAM Moot Court natjecanje. Riječ je o trećoj godini našeg sudjelovanja, a ove godine u natjecanju je sudjelovalo 37 sveučilišta iz čitavoga svijeta, mnoga od njih s više od jednog tima, od kojih valja posebno izdvojiti: Sveučilište Bologna, Italija; Ghent University, Belgija; King’s College London, UK; UCLA School of Law, USA; Manchester Metropolitan University, UK; University of Chicago, USA; Edge Hill University, UK; Institut D'Etudes Francophones - Université Paris XIII - Sorbonne, Francuska i dr.

Po prvi puta tim našeg Fakulteta plasirao se u osminu finala među 15 najboljih sveučilišta nakon pobjede na usmenoj raspravi. Posebnost ovog uspjeha je da su boje našeg Fakulteta branile  dvije dolazne Erasmus + studentice u ovoj akademskoj godini na izbornom kolegiju EU Sports Law, Policy & Diplomacy u okviru istoimene Jean Monnet katedre - Aleksandra Kozłowska (Jagiellonian University in Cracow, Poljska) i Julia Wlodarczyk (University of Wroclaw, Poljska). Navedeni uspjeh je također i sjajna promocija Erasmus + programa!

Zahvaljujemo Juliji i Aleksandri, želimo im puno uspjeha u daljnjem obrazovanju i radu te čestitamo na sjajnom rezultatu!