Zbornik, volumen 39. broj 2, 2018.

Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci
Z b o r n i k
volumen 39 , br. 2, 2018.

SADRŽAJ

I. Članci:

Siniša Petrović, Antun Bilić,
Odgovornost članova organa društva u faktičnom koncernu (izvorni znanstveni rad)

Anamari Petranović,
Ugovorne obveze u Lastovskom statutu (izvorni znanstveni rad)

Tomislav Jakšić,
Čvrste pokroviteljske izjave – pravna narav ugovora, predmet i povreda obveze pokrovitelja, stečajni postupak i postupak izvanredne uprave (izvorni znanstveni rad)

Ivan Kosnica,
Definiranje državljanskog korpusa na hrvatsko-slavonskom području u Kraljevini SHS/Jugoslaviji (izvorni znanstveni rad)

Dino Gliha,
Piratstvo u svjetlu prava pomorskog osiguranja s osvrtom na otkupnine (izvorni znanstveni rad)

Leo Cvitanović, Dunja Pastović,
Opchinska naredba od zlocsinſtavah i njihovih pedepſah iz 1788. kao kaznenopravni izvor u Hrvatskoj i Slavoniji: sustav kazni i pravila o
njihovom izricanju (prethodno priopćenje)

Sanja Barić, Ana Acinger,
Pravna regulacija položaja lobista u Sjedinjenim Američkim Državama (prethodno priopćenje)

Željko Bartulović,
Dr. Viktor Ružić (1893.-1976.) kao sudionik državnopravnih zbivanja (prethodno priopćenje)

Vesna Skorupan Wolff ,
Koncept stvarne nadležnosti sudova u plovidbenim sporovima (analiza de lege lata) (prethodno priopćenje)

Mariza Menger,
Razvoj shvaćanja „javnosti“ organizacija u organizacijskoj teoriji (pregledni znanstveni rad)

Dalibor Franulović, Frane Staničić,
Povjerenstvo za rad po pritužbama u Ministarstvu unutarnjih poslova Republike Hrvatske – od svijetlog primjera civilnog nadzora nad radom
policije do nestanka? (pregledni znanstveni rad)

Vladimir Iveta,
Pravno ustrojstvo nogometnih klubova u socijalističkoj Jugoslaviji i Hrvatskoj s osvrtom na radnopravni status profesionalnih nogometaša (stručni rad)

II. Prikaz knjige:

Ante Vojković
Hrvatska državnost – pravnopovijesne prosudbe (Budislav Vukas, ml., Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci, Rijeka, 2017.)